Pojemniki kuchenne retro

Aby ciekawie urządzić kuchnię należy wybrać nie tylko odpowiednie meble, sprzęty czy kolor ścian i pokrycia podłogowego, ale również praktyczne dodatki i ozdobne akcesoria. Jedną z wielu popularnych stylizacji, do której z powodzeniem dobrać można szereg ciekawych dekoracji i wyposażenia jest pomysłowy wystrój kuchni rustykalnych w stylu retro.

Ozdoby i dekoracje w starym stylu mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów. Obok naturalnych akcesoriów z drewna, rattanu, wikliny czy bambusa popularnością cieszą się także funkcjonalne i praktyczne pojemniki ceramiczne lub szklane w ciekawych kształtach i kolorach. Aby samodzielnie urządzić kuchnię retro z powodzeniem można też wykonać szereg oryginalnych i efektownych ozdób ze starych pudełek, skrzynek, doniczek czy garnków.

Dekoracyjne akcesoria i dodatki do kuchni, takie jak pojemniki na produkty, na przykład na mąkę, cukier czy makaron, stylowe solniczki i pojemniczki na przyprawy oraz wszelkiego rodzaju puszki i pudełka na ciastka czy cukierki doskonale wpiszą się w wystrój zarówno kuchni nowoczesnych jak i kuchni vintage. Należy jednak dobierać je w taki sposób, by estetycznie uzupełniały całą aranżację. Zbyt wiele dodatków spowoduje bowiem wrażenie chaosu zamiast elegancji i prostoty.

Dostępne na rynku różnego rodzaju pomysłowe, dekoracyjne pojemniki retro mogą być wykonane zarówno z barwionego szkła, ceramiki, metalu oraz naturalnych tworzyw. Będące nietuzinkową ozdobą kuchni akcesoria takie mogą jednakże pełnić również funkcje praktyczne, szczególnie jeśli zdecydujemy się na przechowywanie w nich konkretnych produktów spożywczych. W takim przypadku korzystnie będzie wybrać przede wszystkim pudełka i pojemniki z napisami lub obrazkami.

Pragnąc samodzielnie zrobić oryginalny i niepowtarzalny dodatek do kuchni, z powodzeniem możemy również własnoręcznie lub wspólnie z dziećmi wykonać piękne ozdobne pudełka, puszki czy pojemniki na słodycze lub podręczne drobiazgi. Również doniczki na zioła i rośliny możemy w podobny sposób udekorować z pomocą najmłodszych domowników. Do tego celu wybrane naczynie, na przykład słoik czy flakon możemy w łatwy sposób okleić pomysłową naklejką z deseniem roślinnym lub wzorem odpowiednim do rustykalnej stylizacji.

Kuchenne retro dodatki sprawdzą się również z całą pewnością w bardziej nowoczesnych, designerskich czy surowych wnętrzach kuchni i jadalń. W takim przypadku korzystnie będzie wybrać konkretny kolor pojemników i akcesoriów, które stanowić będą tym samym stylowy, mocny akcent barwny. Z powodzeniem zdecydować się zatem możemy zarówno na jasne i pastelowe lub bardziej soczyste, na przykład seledynowe dodatki do kuchni, którą w ten sposób skutecznie odświeżymy i ożywimy.